16 Lis 2016

Znaczenie wysokiej jakości tekstów w pozycjonowaniu stron

0 Komentarzy

Pozycjonowanie strony WWW może znacząco zwiększyć ilość odwiedzin na niej naszych potencjalnych czytelników lub klientów. Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa Google posiada około 200 czynników wpływających na ranking stron pod wybranymi frazami. Pośród nich znajdziemy również odpowiednie wytyczne dla artykułów, które na niej umieszczamy.

Tak więc teksty, które znajdą się na naszej witrynie powinny być unikalne – co oznacza, że mają zostać napisane specjalnie dla niej, a nie skopiowane z innego serwisu. Postępowanie na zasadzie kopiuj/wklej powoduje wystąpię tzw. duplicate content czyli algorytm Google wykrywa, iż identyczne treści występują na co najmniej dwóch różnych serwisach i niżej ocenia ich jakość i wartość.

Kolejnym wyznacznikiem jest oczywiście merytoryczność artykułów. Powinny być zgodne z profilem strony i zawierać cenne dla użytkowników informacje. Przykładowo na witrynie poświęconej rozwiązaniom budowlanym nie napiszemy o kosmetykach. Odpowiednie treści formują niejako odpowiedni target strony. Są więc nie tylko istotne w pozycjonowaniu ale również pomagają znaleźć stronę osobom, które faktycznie poszukują dokładnie takich usług jakie oferujemy.

Teksty na strony WWW powinny mieć odpowiednią długość. Ta kwestia jest dość względna, ponieważ uzależnia ją obszerność tematu, który chcemy wyczerpać. Jeśli tekst zapowiada się na naprawdę długi warto podzielić go za pomocą nagłówków na odpowiednie podstrony.

Właściwie przygotowany, unikalny, spersonalizowany tekst wysokiej jakości gwarantuje naszej witrynie mnóstwo korzyści. Przyciąga nowych klientów, użytkowników czy czytelników. Podnosi wartość strony w wyszukiwarce i ułatwia skuteczne pozycjonowanie. Z całą pewnością więc jest elementem, w który warto zainwestować.

[do góry]

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *